تبلیغات
طلبه:خوب،بد،زشت - القدس لنا
طلبه:خوب،بد،زشت
نوشته شده در تاریخ جمعه 4 شهریور 1390 توسط مرحوم مصنف | نظرات ()
 چرا امروزه مانع اصلی پیشرفت رژیم اشغالگر قدس طرز تفکر شیعی است؟ چرا مقاومت هایی موفق بودند که از طرز تفکر نزدیک به شیعه بهره می بردند ؟(مثال بارز این مورد حماس با گرایشات شیعی در مقابل فتح بر اساس گرایشات ناسیونالیسم عربی است که اولی در غزه مقاومتی را ترتیب داد که در فلسطین بی سابقه بوده اما دومی پس از مدتی به سازش با اسرائیل روی آورد) چرا مراکز شیعه شناسی اسرائیل از قویترین مراکز علمی در نوع خود هستند؟ 
این که چرا شیعه با وجود امکانات کم در عصر حاضر نقش بی بدیلی ایفا کرده به تفکرات عمیق و ناب این مکتب برمی گردد. نمی خواهم حرف فوکویاما را که احتمالا بارها شنیده ایدش تکرار کنم اما در این صحبت دقیقا به علل اصلی پویایی فرهنگ شیعی اشاره شده : ولایت فقیهی عادل که از اجتهاد همگام با زمان بهره می برد ، فرهنگ انتظار و مهدویت در شیعه امید و وظیفه شناسی را در پی دارد و عاشورا شور و احساس شیعه را جهت دهی می کند.
همانطور که بارها شنیده اید و فوکویاما گفته است هدف اصلی دشمن تضعیف این سه است مراقب باشیم که اندک ضربه به ولی فقیه عواقبش به ایران محدود نمی شود و جهان اسلام را از فلسطین و بحرین و لبنان گرفته تا مصر و لیبی و... را در برمی گیرد. 


درباره وبلاگ

می خواهم بگویم طلبه هم خوب و بد و زشت است
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
موضوعات
آخرین مطالب
جستجو
آرشیو مطالب
نظر سنجی
شما طلبه هستید یا دانشجو ؟
نویسندگان
دانشنامه مهدویت
 
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
لوگوی دوستان


 طلبه: خوب بد زشت را محبوب کنید
Subscribe in a reader